Západní Čechy

Západní Čechy

ubytování v hotelech a pensionech Západní Čechy - 20 hotelů a penzionů

Mapa Západní Čechy

Západní Čechy

Západní Čechy nabízejí množství turisticky atraktivních míst: krásnou přírodu najdeme tam, kde jihozápadní část Krušných hor navazuje na horské pásmo Šumava, folklorní tradice zase poznáme v oblasti Chodska. Milovníci lázeňství se seznámí s nejslavnějšími českými lázněmi a příznivci pivního moku budou pozváni na prohlídku světově vyhlášeného plzeňského pivovaru.

Navážete-li návštěvu západních Čech na předchozí putování po severních Čechách, doporučujeme vám pokračovat z Oseku směrem na Most, Chomutov a Klášterec nad Ohří. Toto město se slavnou tradicí výroby porcelánu nese své jméno podle kláštera, který tady vznikl kolem roku 1150. Klášter sice zanikl již v roce 1277, ale dnes na jeho místě stojí krásný zámecký areál, který návštěvníkům nabízí prohlídkovou trasu s expozicí porcelánu i procházku anglickým parkem se vzácnými dřevinami.

Z Klášterce nad Ohří není daleko do Jáchymova , proslulých lázní a významného místa z hlediska cestovního ruchu. Zajímavostí města je i to, že je z centra spojeno sedačkovou lanovou dráhou s nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem. Již od roku 1516 se zde razily stříbrné mince vysoké kvality - tolary, které se používaly k placení v celé Evropě. Z označení tolar odvozují svůj název i americké dolary. Později v Jáchymově nahradil těžbu stříbra uran. A právě radioaktivita odpadních vod paradoxně zapříčinila vznik lázní. V roce 1906 tak vznikly první radioaktivní lázně na světě. Hlavní léčebnou metodou jsou koupele v termální vodě s vysokým obsahem radonu. Nápadnou městskou dominantou je sanatorium Radiumpalac z let 1910–12.

Již zmíněná nejvyšší hora Krušných hor Klínovec (1244 m) nabízí zájemcům výborné lyžařské podmínky. Po celý rok vyhledávaným turistickým střediskem je i Boží Dar, který se nachází pár kroků od hraničního přechodu s Německem. Nedaleko také najdeme jednu z nejcennějších lokalit Krušných hor, rozlehlý komplex (930 hektarů) rašelinišť, známý jako Božídarské rašeliniště. Tímto zajímavým územím vede trasa naučné stezky s 12 zastávkami vybavenými informačními tabulemi. Celá procházka s výchozím bodem v Božím Daru je dlouhá 3,2 km.

Na západě Čech se nacházejí i nejvýznamnější lázně v ČR - Karlovy Vary . Město bylo založeno kolem roku 1350, kdy na místě dnešní Zámecké věže vznikl lovecký hrádek. Podle pověsti bylo horké vřídlo objeveno králem Karlem IV. a jeho loveckou družinou. Lovci tehdy zahnali jelena až na vrchol příkrého skalního útesu. Statečný jelen se vrhl před svými pronásledovateli do propasti. Poté co lovci sestoupili do údolí, našli místo jelena horký pramen tryskající ze země. Král se rozhodl, že zde založí město. Skála, ze které jelen skočil, se dodnes nazývá Jelení skok a socha jelena je jedním ze symbolů Karlových Varů. První veřejný lázeňský objekt byl ovšem postaven o mnoho let později, bylo to v roce 1711 a tím objektem byly Mlýnské lázně. Od té doby se lázeňství v Karlových Varech živě rozvíjelo. O modernizaci léčby se postaral karlovarský rodák David Becher, podle kterého je nazván světoznámý karlovarský bylinný likér Becherovka . Dnes se léčba zaměřuje především na choroby zažívacího ústrojí a některé nemoci látkové výměny. Z dvanácti minerálních pramenů je nejvýznamnější Vřídlo, vyvěrající do výšky 12 metrů. Ve městě najdete několik lázeňských kolonád, jmenujme například Vřídelní, Mlýnskou nebo Tržní kolonádu. Kromě léčebných procedur a příjemných procházek nabízí město i mnoho dalších aktivit. Nejznámější kulturní a společenskou akcí je bezesporu Mezinárodní filmový Karlovy Vary.

Jak jinak označit město Plzeň než jako město piva? Měšťanský pivovar zde byl založen již v roce 1842, má za sebou bohatou historii a jeho úspěch a sláva pokračují i v dnešních dnech. Ochutnat tento vyhlášnený nápoj a dozvědět se něco o jeho přípravě můžete v Pivovarském muzeu . Neméně zajímavé je ovšem i Muzeum Škoda Plzeň, kde se dozvíte více o železárnách, které roku 1868 zakoupil Ing. Emil Škoda. Dále v Plzni najdete Západočeské muzeum a Národopisné muzeum, v němž je přístupné i historické podzemí. Nezapomeňte však také na prohlídku historického jádra Plzně, které se může pochlubit například překrásným gotickým kostelem sv. Bartoloměje.

Fotogalerie Západní Čechy

 

VÝHODNÉ NABÍDKY cestovní kanceláře na e-mail

LASTMINUTE nabídky ubytování

kompletní nabídka ubytovacích zařízení

Wellness hotel SVORNOST,

Harrachov

Wellness hotel SVORNOST

od 695 KčLůžko se snídaní v 1/2

Hotel THERMAL VARGA,

Velký Meder

Hotel THERMAL VARGA

od 1 020 KčLůžko se snídaní v 1/2

Chata NA ŠPICI,

Benecko

Chata NA ŠPICI

od 650 KčLůžko s polopenzí v 1/4

Penzion BORŮVKA,

Špindlerův Mlýn

Penzion BORŮVKA

od 200 KčPřistýlka se snídaní, dítě do...

STŘEDOVĚKÝ HOTEL DĚTENICE,

Dětenice

STŘEDOVĚKÝ HOTEL DĚTENICE

od 945 KčLůžko se snídaní v 1/2...

Hotel ASTRA,

Špindlerův Mlýn

Hotel ASTRA

od 920 KčLůžko s polopenzí v 1/2

Hotel MONTANA,

Špindlerův Mlýn

Hotel MONTANA

od 620 KčLůžko se snídaní v 1/2

Hotel ŠPINDLEROVA BOUDA,

Špindlerův Mlýn

Hotel ŠPINDLEROVA BOUDA

od 625 KčLůžko se snídaní v 1/2 -...

Hotel ASTORIA,

Janské Lázně

Hotel ASTORIA

od 550 KčLůžko s polopenzí v 1/2...

Lázeňský hotel TERRA,

Janské Lázně

Lázeňský hotel TERRA

od 1 100 KčLůžko se snídaní v 1/2...

Spa & Wellness Hotel ORCHIDEA,

Velký Meder

Spa & Wellness Hotel ORCHIDEA

od 1 250 KčLůžko se snídaní v 1/2

Chatová osada DOBROTA,

Staré Splavy

Chatová osada DOBROTA

od 305 KčLůžko bez stravy v chatce bez...

Hotel PYTLOUN,

Harrachov

Hotel PYTLOUN

od 760 KčLůžko se snídaní v 1/2...

Autokemp Špindlerův Mlýn,

Špindlerův Mlýn

Autokemp Špindlerův Mlýn

od 790 KčBungalov bez stravy - 2 osoby

Apartmánový komplex HOLIDAY VILLAGE,

Senec

Apartmánový komplex HOLIDAY VILLAGE

od 1 040 KčApartmán bez stravy (obsazení...

Hotel AURUM,

Černý Důl

Hotel AURUM

od 495 KčLůžko se snídaní v 1/2...

OREA Resort SKLÁŘ,

Harrachov

OREA Resort SKLÁŘ

od 870 KčLůžko se snídaní v 1/2 DeLuxe

Hotel BEŠEŇOVÁ,

Bešeňová

Hotel BEŠEŇOVÁ

od 1 390 KčLůžko se snídaní v 1/2...

Chatová osada POHODA,

Staré Splavy

Chatová osada POHODA

od 9 200 KčChata bez stravy / týden

Hotel PATRIA,

Štrbské Pleso

Hotel PATRIA

od 2 270 KčLůžko s polopenzí v 1/2...

OREA RESORT HORAL,

Špindlerův Mlýn

OREA RESORT HORAL

od 925 KčLůžko se snídaní v 1/2...

Hotel CLARION,

Špindlerův Mlýn

Hotel CLARION

od 1 060 KčPokoj 1/1 se snídaní

Horský pension ALENKA,

Špindlerův Mlýn

Horský pension ALENKA

od 600 KčLůžko se snídaní v 1/2, cena...

Hotel POMI,

Harrachov

Hotel POMI

od 480 KčLůžko se snídaní

Hotel DIANA,

Špindlerův Mlýn

Hotel DIANA

od 490 KčLůžko se snídaní (cena do 7...

 

Výhodné balíčky

kompletní nabídka balíčků

 
 
Hotel Svornost Harrachov Hory Krkonoše.cz Hotel Pension.cz Wellness-Tip.cz